KIRJAUDU
Karimonlahdelle puuhataan uutta, komeaa lintutornia. Se on tarkoitus pystyttää talkoovoimin, kuinkas muuten. Tornia saapuu rakentamaan leveäharteinen lintumies Taneli Vento, josta Karimon parturi-kampaamon oma hiusmuotoilija Annika ei saa silmiään irti. Honkahovissa hierojana työskennellyt Karri saisi nyt luvan olla menneen talven lumia.
Päivikki on toipunut lonkkaleikkauksesta ja lunastanut paikkansa ukkojen juorukerhossa. Katajamäen vanhempi väki saakin nähdä vaivaa selvittääkseen, mikä Helsingistä asti saapunut Taneli on miehiään, ja olisiko hänestä vävypojaksi oman kylän tytölle.
|
Sisäänkirjautuminen
Kirjaudu sisäänRekisteröityminen |
Oma tili
Omat tiedotOmat tilaukset Omat laskut |
Meistä
Yhteystiedot ja aukioloajatUsein kysytyt Akateemisen Ystäväklubi Toimitusehdot Maksutavat Tietosuojaseloste Evästeiden hallinta |
Seuraa Akateemista
InstagramThreads TikTok YouTube |