Lasten Keskus Oy Sivumäärä: 48 sivua Asu: Kovakantinen kirja Julkaisuvuosi: 2018 (lisätietoa) Kieli: Suomi
”Onhan näitä, värikkäitä
merten kaloja.
Ja lyhtykala osaa
sytytellä valoja.
Meitä on niin moneksi,
ja lähdetäänpä tästä:
Elämä on parhaimmillaan
aina värikästä.”
Tälle reissulle kannattaa pakata mukaan utelias katse ja iloista mieltä. Saatat tavata tukaanin, kiivin, vesipuhvelin, uupuneen undulaatin – ja tietenkin pandan. Marakatin päässä on patti ja neitoperholla kerho. Mikä mursumuoria lämmittää ja kirahvia kummaksuttaa?
Jukka Itkosen hauskat runot ja Matti Pikkujämsän hyväntuuliset kuvat marssittavat esiin eläinkavalkadin, joka ei tule vastaan ihan kotimetsässä.
Tämän tuotteen tilaamme kustantajalta tai tukkurilta varastoomme. Saatavuusarvio on tuotekohtainen. Lähetämme toimitusvahvistuksen heti, kun tuote on toimitettu varastoltamme rahdinkuljettajalle. Arvioimme, että tuote lähetetään meiltä noin 3-6 arkipäivässä