|
|

avaa valikko

Kehittämistutkimus interventiotutkimuksen muotona
55,10 €
Jyväskylän ammattikorkeakoulu
Sivumäärä: 109 sivua
Asu: Pehmeäkantinen kirja
Painos: 1. p.
Julkaisuvuosi: 2017 (lisätietoa(avautuu ponnahdusikkunassa))
Kieli: Suomi
Tuotesarja: Jyväskylän ammattikorkeakoulun julkaisuja 232
Tässä kirjassa käsiteellään kehittämistutkimuksen eri muotoja opinnäytetöinä tai pro graduina. Interventionistisilla tutkimuksilla tarkoitetaan konstruktivistista, toiminta- ja kehittämistutkimusta. Näiden kolmen tutkimustavan tavoitteena on muutoksen aikaansaaminen.

Kirjassa käsitellään metodien tutkimusprosessia, aineistonkeruun, analyysin ja luotettavuustarkastelun menetelmiä. Kirja on rakennettu niin, että se noudattaa tieteellisen raportoinnin rakennetta, jolloin tutkimustyötä tekevä kirjoittaja voi suoraan hyödyntää kirjaa oman tutkimustyönsä kirjoittamisessa.

Kirja on hyvin käytännönläheinen ja ohjaa tieteellisen tutkimuksen kirjoitusprosessia alusta loppuun niin, että tuotos takaa niin tieteellisyyden kuin työn oikean rakenteenkin.

Loppuunmyyty
Katso vaihtoehtoiset tuotteet.
Myymäläsaatavuus
Helsinki
Tapiola
Turku
Tampere
Kehittämistutkimus interventiotutkimuksen muotonaSuurenna kuva
Näytä kaikki tuotetiedot